2016 © Manchester United™

: Leicester City - Manchester United 5-3

Leicester City - Manchester United 5-3

2014.09.21. 16:23

A Manchester United kínos vereséget szenvedett a Premier League 5. fordulójában: 3–1-es vezetésről 5–3-ra kikapott az újonc Leicester City otthonában. A mérkőzés hőse Jamie Vardy volt, aki gólja és gólpassza mellett két tizenegyest is kiharcolt.

Louis van Gaal félelmetes támadógépezetet küldött pályára 4–3–1–2-es hadrendben, hiszen Wayne Rooney, Robin van Persie, Ángel Di María és az először kezdő Radamel Falcao is ott volt a kezdő sípszó pillanatában. A nyolc exmanchesterit is foglalkoztató Leicesterben az Intertől érkező Esteban Cambiasso először volt kezdő hazai környezetben.

A mérkőzés Leicester-helyzettel, majd egy RVP-ziccerrel folytatódott, de az első gólra sem kellett sokáig várni: a 13. percben Radamel Falcao szép lefordulás után a bal szélről precízen középre tekert a hosszú oldalon érkező Robin van Persie-hez, aki az ötös sarkáról nagy erővel és kis védői segítséggel a kapuba bólintott (0–1). A holland ezzel 65. idegenbeli PL-gólját szerezte, ez nem angol játékosként a legtöbb a PL történetében.

Mindössze három perccel később Ángel Di María növelte az előnyt: az argentintől indult az akció, Ronneyhoz passzolt, a feladó visszakapta, majd 14 méterről – anélkül, hogy felnézett volna – gyönyörű mozdulattal Kasper Schmeichel kapujába emelt (0–2).

A Leicester City nem esett össze, inkább két percen belül szépített: egy jobb szélről érkező beadás után Leonardo Ulloa fejelt 11 méterről a rövid felsőbe. Rafael nagyon elaludt középen, De Gea moccanni sem tudott (1–2).

A Manchester United abban a tudatban vághatott neki a második játékrésznek, hogy Di María aktuális csapata hét éve nem szenvedett bajnoki vereséget, ha a brit rekordigazolás betalált.

Radamel Falcao is közel járt a gólhoz, nem is akármekkorához: a kolumbiai csatár a 48. percben a lécet találta telibe 14 méterről Rooney passza után. Az 57. percben egy jóval gyengébb lövés eredményezett gólt: Di María pocsék, lapos kísérletébe Ander Herrera okosan beletette a sarkát, és a labda a kapuban kötött ki (1–3).

Egy óra elteltével aztán talpra állt a hazai együttes: előbb Nugent talált be büntetőből (2–3, Rafael volt szabálytalan Vardyval, bár előtte a támadó lökte fel védőjét, így az ítélet véleményes) a 62. percben, majd két percre rá Esteban Cambiasso szerezte meg első gólját a „rókák” mezében, miután egy lepattanó lövést ismételt De Gea kapujába 15 méterről a bal alsó sarokba (3–3).

A harmadik gól megfogta a vendégeket, majd az utolsó 10 percre jött a teljes összeomlás: a 79. percben a mérkőzés egyértelmű hőse, Jamie Vardy fordított az újoncnak hazai kontra végén (4–3), végül gólpassza, gólja és kiharcolt tizenegyese mellé egy újabb kiharcolt büntetőt tett hozzá, a 82. percben Blackett vágta fel, a hátvéd piros lapot kapott. A tizenegyest Leonardo Ulloa értékesítette (5–3), aki ezzel duplázni tudott, és ötödik gólját szerezte ötödik bajnokiján a Leicesterben.

Mark Clattenburg játékvezető legutóbbi hat Manchester Unitednek fújt angol bajnokiján három piros lapot osztott ki, és öt tizenegyest fújt be a manchesteriek ellen.

A Manchester United korábban még sohasem veszített PL-mérkőzést kétgólos előnyről, most ez is megtörtént a „vörös ördögökkel”, akik öt fordulót követően mindössze egyetlen győzelemmel a tabella 12. helyén szerénykednek.

Forrás: Nemzetisport.hu

Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal    *****    Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon