2016 © Manchester United™

: Manchester United - Arsenal 1-2

Manchester United - Arsenal 1-2

2015.03.09. 22:41

Az Arsenal 2–1-re legyőzte az FA-kupa negyeddöntőjében a Manchester Unitedet az Old Traffordon. A címvédő kétszer vezetést szerzett idegenben, és a korábbi MU-csatár, Danny Welbeck találatára már nem érkezett válasz a második félidőben. Ángel Di María piros lapot kapott.

Nagy volt a fogadkozás a mérkőzés előtt, a gigászok csatájára természtesen csordultig telt az Old Trafford Manchesterben. Az Arsenal 2009 óta mindössze egyszer tudott nyerni a Manchester United ellen, így volt min javítania. A Louis van Gaal irányította hazai csapatnak pedig minden bizonnyal az FA-kupa maradt az egyetlen trófeaszerzési lehetősége ebben a szezonban, így a tét nem volt kicsi.

Ennek  megfelelően nagy iramban kezdődött a találkozó, a Manchester United volt mezőnyfölényben az első percekben, de helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A 20. percben Ashley Young lőtt fölé 12 méterről, estében, majd a 26. percben az Arsenal szerezte meg a vezetést: Alex Oxlade-Chamberlain cselezett ki három hazai védőt a tizenhatos előterében, majd a bal oldalon felzárkózó Nacho Monrealhoz passzolt, a spanyol védő pedig az ötös bal sarkáról a hálóba tekert a kimozduló David de Gea mellett (0–1).

Sokáig nem örülhetett az Arsenal a vezető gólnak, ugyanis két perccel később máris egyenlített a Manchester United. Ángel Di María tekert középre tökéletesen a jobb oldalról, Laurent Koscielny lemaradt a beadásról középen, így az érkező Wayne Rooney hat méterről, akrobatikus mozdulattal fejelt a hálóba a tehetetlen Wojciech Szczesny mellett (1–1).

Az iram a gyors gólváltás után csak fokozódott: a 33. percben Di María veszélyesen középre lőtt labdáját fogta az Arsenal lengyel kapusa, majd az argentin tíz perccel később kapura lőtt 12 méterről, de Szczesny ezúttal lábbal hárított. A túloldalon Santi Cazorla szabadrúgásból próbálkozott, de De Gea simán fogta a jobb alsóba tartó lövést, így a szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn.

A szünet után kicsit visszább vettek a csapatok, az első helyzetre egészen az 53. percig kellett várni. Ekkor egy szép támadás végén Santi Cazorla gurított nagyon önzetlenül Alexis Sánchezhez, aki jó 14 méterről, a bal oldalról tüzelt, a Valencián megpattanó kísérlet kis híján becsapta De Geát, de a spanyol kapus nagy bravúrral még ki tudta ütni a labdát.

A 61. percben azonban már tehetetlen volt De Gea is: Szczesny hosszú kirúgásánál Phil Jones és Valencia ügyetlenkedett középen, végül utóbbi adott haza borzalmasan, a rövid passzra Danny Welbeck csapott le szemfülesen, eltolta a labdát a kimozduló De Gea mellett és 12 méterről az üres kapuba gurított (1–2).

A gól után ismét felpörgött a Manchester United, a feszültség tapintható volt, egyre többször kellett a sárga lapért nyúlnia Michael Oliver játékvezetőnek. Sőt! A 76. percben Ángel Di María lefordult egy szép csellel Aaron Ramseyról, majd elesett, a bíró színészkedésnek ítélte ezt meg és sárgát adott az argentinnek, aki nem hagyta annyiban, a mezénél fogva ráncigálta meg a játékvezetőt, amiért piros lapot kapott, rendkívül nehéz helyzetbe hozva csapatát.

A hátralévő bő tíz percben csak annyi dolga volt az Arsenalnak, hogy megőrizze előnyét és lassítsa a játékot, ezt sikeresen is tette Arsene Wenger együttese, mely 2–1-re győzött és címvédőként bejutott az elődöntőbe.

Forrás: Nemzetisport.hu

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?