2016 © Manchester United™

: Manchester United - Manchester City 4-2

Manchester United - Manchester City 4-2

2015.04.12. 18:55

A Manchester United 4–2-re legyőzte a városi rivális Manchester Cityt hazai pályán a Premier League 32. fordulójában. A vendégek szerezték meg a vezetést a mérkőzés elején, ám a hazaiak már a szünet előtt fordítani tudtak, majd a fordulás után eldöntötték a mérkőzést.

Az idegenben az utóbbi időben gyengén teljesítő (legutóbbi három bajnokiján 0 pontot szerző) Manchester City és városi riválisa, a Manchester United 169. alkalommal csaptak össze vasárnap, méghozzá az Old Traffordon. A tét a dobogó harmadik fokának átmeneti birtoklása volt: az MU 62 ponttal volt harmadik, a City 61 ponttal a negyedik.

Az égszínkékben játszó vendégek nagyon jól kezdték a találkozót, támadó szellemben küldte pályára csapatát Manuel Pellegrini. A letámadás és a nyomás alá helyezés meg is hozta gyümölcsét a nyolcadik percben: James Milner ugratta ki a tizenhatoson belül remekül David Silvát, a spanyol középpályás az ötös bal sarkától lőtte középre laposan a labdát, középen lemaradtak a hazaiak Sergio Agüeróról, aki így néhány lépésről a hálóba belsőzött (0–1).

Sokáig nem vezetett azonban a Manchester City, hat perccel később egy szerencsés góllal egyenlített a Manchester United. De Gea hosszan előrebikázott labdáját Fellaini vette át a bal szélen, majd középre lőtte, Joe Hart és Clichy együttes erővel sem tudott felszabadulni, ráadásul a francia védőről az ott ólálkodó Ashley Young elé pattant a labda, aki három méterről az üres kapuba lőtt (1–1).

Magára talált a Manchester United, folyamatosan átvette az irányítást, aminek a 27. percben meg is lett az eredménye. Daley Blind és Young kényszerítőzött a bal oldalon, végül utóbbi kanyarított középre a tizenhatos bal sarkától, Clichy elszámolta magát és alászaladt a labdának, amit a hosszún érkező Marouane Fellaini fejelt a hálóba az ötösről, Hart csak belekapni tudott a labdába, védeni nem (2–1).

A félidő második felében helyzetet nem láthatott az Old Trafford közönsége, egy csúnya szabálytalanságot viszont igen: Blindnek csúszott Kompany nagyon keményen, ütemet tévesztve, Mark Clattenburg asszisztensével egyeztetve azonban „csak” sárga lapot mutatott fel a belga válogatott középhátvédnek. A szünetben így 2–1-re vezetett az MU.

A fordulás után bekezdett a Manchester United, az 53. percben Joe Hartnak kellett bemutatnia egy hatalmas bravúrt. Wayne Rooney tekert kapura egy szabadrúgást a bal oldalról, 24 méterről, a jobb felsőbe tartó kísérletet az angol válogatott kapus nagy bravúrral tolta ki, majd a kipattanót Carrick küldte egyből kapura 12 méterről, de Hart ezt is hárította.

Az 59. percben Ashley Young ismét betalálhatott volna: Juan Mata forgolódott a jobb oldalon, majd tökéletesen centerezett, a hosszún érkező Young az ötösnél tisztán fejelhetett, de lecsúszott a fejéről a labda, így Hart könnyen felszedhette azt. A 67. percben azonban már Hart is tehetetlen volt: Rooney ugratta ki Matát a védelem mögött, a spanyol középpályás betört a tizenhatoson belülre a bal oldalon, majd hét méterről a kimozduló Hart lábai között a hálóba gurított. A visszajátszásokból tisztán látszott, hogy Mata lesen kapta Rooney passzát (3–1).

Sőt, hat perccel később eldöntötte a mérkőzést a Manchester United: Young tekert középre egy szabadrúgást a bal oldalról, középen a City védői lemaradtak Chris Smalingról, aki így az ötösről tisztán fejelhetett a kapu közepébe a kiszolgáltatott Hart mellett (4–1).

Ám a mérkőzésnek ekkor még nem volt vége, így a gólgyártásnak sem: a 89. percben Frank Lampard ugratta ki a tizenhatoson belül a fellépő Pablo Zabaletát, az argentin jobbhátvéd az alapvonal közeléből visszagurította a labdát, az érkező Sergio Agüero pedig nyolc méterről, középről elemi erővel lőtt kapura, De Gea pedig csak beljebb segíteni tudta a labdát, így kialakult a végeredmény (4–2).

Louis van Gaal csapata megérdemelt győzelmet aratott, a holland menedzser feje csak Michael Carrick sérülése miatt fájhat. A középpályás a 87. percben meghúzódott és nem tudta folytatni a játékot.

Forrás: Nemzetisport.hu

Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!